[caption id="attachment_429" align="alignnone" width="300"] kaymakam özadalı 19 mayıs[/caption]

Sason ilçe Kaymakamı Abdullah Özadalı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla özel kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Özadalı mesajında, "Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 101. yıl dönümünü hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu şanlı gün, hem milli mücadelemizin en önemli adımı, hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır.

Büyük bedeller ödenerek fedakârlıkla kurulan ülkemiz, umudumuz ve geleceğimiz, istiklal bilinci ile yetişen gençlerimize emanettir. Bizlerinde en önemli görevi yeniliklere açık, öz güvenli, geçmişini unutmayan, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan bir gelecek yetiştirmektir. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek, ülkemizin kalkınması için atılan en önemli adımdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. "dedi.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış